7 GÜN
24 SAAT
Bize Ulaşın
İletişime Geç Online Soru Sor

Acil Veteriner 7/24

acil veteriner kliniği 7/24

ACİL VETERİNER İÇİN HEMEN ARAYIN

0312 481 30 80

Acil Veteriner Kliniği hizmetimiz için Ankara'da 7/24 Veteriner Kliniği hizmeti vermekteyiz. Acil Veteriner ihtiyaçlarınızda yukarıda bulunan telefon numaramızı arayıp bilgi alabilir, yol tarifi butonuna tıklayarak harita konumumuzu görebilirsiniz.

Acil Veteriner Kliniği ‘e götürmeniz gereken durumlar nelerdir?

Araba Çarpması : Kedi ve köpeklerde en önemli risk iç kanama ve kemiklerde kırık şekillenmesidir. İç kanama riskine karşı sarsıntı geçirmeyecek şekilde en yakın veterinere götürmelisiniz. Kırık gibi ortopedik problemler ciddi olsa da iç kanama ve şok tedavisi gerçekleştirildikten sonra incelenmelidir. Kaza anında acil veteriner e götürene kadar yapabileceğiniz hareketsiz kalmasını sağlamak, şok halinde düşen vücut sıcaklığını sıcak su torbası gibi termal ürünler ile yükseltmektir.

Yüksekten düşme: Yaz aylarında özellikle kedilerde çok rastlanılan bir vakadır. Genelde avlanma ve karşı cins için kaçma sonucu şekillenir. Yüksekten düşme sonucu gerçekleşebilecek durumlar; iç kanama, damak yarığı, diş/kemik kırıkları ve diyafram yırtığıdır. Diş ve kemik kırıkları çok acil müdahale gerektirmez fakat iç kanama ve diyafram yırtığı acilen müdahale edilmesi gerekir. Diyafram yırtığının herhangi bir ilaç tedavisi yoktur hızla operasyona alınıp yırtılan bölgenin uygun şekilde birleştirilmesi gerekir.

Vücut sıcaklığında ani düşüş ve yükselişler: Ateşteki dalgalanmalar enfeksiyon durumları, kızgınlık ve baskı altında şekillenir. Hangisinden kaynaklandığını anlayabilmek için muayene edilmesi gerekir. !!!Evinizde ateş düşürücü, ağrı kesici niteliğinde herhangi bir ilaç kullanmayınız. Bizler de bazı zamanlarda insan ilaçları kullansak da maalesef içlerinde hayvanlarda zehirleyici etkili olabiliyor. Bu durumlarda telefon edip durum hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tekrarlayan kusma ve ishaller: Kedi ve köpeklerde sıklıkla karşılaşılan durumlardan biridir. Sebebi basit bir şekilde yediklerine bağlı da olabilir ölümcül derecede bir enfeksiyon yaşıyor da olabilir. !!!İshal ve kusmuğun rengi, kıvamı da bizim için önemli olduğundan tavsiyemiz fotoğraf çekmenizdir.

 

Gebelik acilleri ve Güç doğumlar: Gebelik süresince şekillenebilecek bir erken doğum, travma gibi durumlar olabilir. Doğum sırasında gerçekleşen ölü doğumlar, yavrunun doğum kanalında sıkışması, uterus (rahim) tembelliği sebebi ile doğumun durması şekillenebilir. Bu gibi durumlar Acil Veteriner gerektirir. Doğum sırasında kedi ya da köpeklerin olabildiğince evden çıkarılmamsını tavsiye ediyoruz. Bu sebeple önce veteriner kliniğimizi aramanızı öneririz.

 

Zehirlenmeler: Bitkisel ya da kimyasal zehirlerin tüketilmesi sonucu şiddetli kusmalar şekillenecektir. Farkedildiğinde acil olarak veterinerinizle görüşmeniz gerekmektedir. Zehirlenmelerde en önemli konu bahsi geçen zehirleyici etkenin ne olduğu belirlenmelidir. Bu sayede madde ne ise ona uygun tedavi uygulanacaktır.

 

Yabancı cisimler: Anahtar, oyuncak, kumaş ve en tehlikelisi ip gibi uzun cisimlerin yutulması sonucu oluşan sağlık sorunları acil müdahale gerektirir. Yabacı cisim olarak ne yuttu ise bu cismin bilinmesi tetkik ve tedavinin kolaylaşmasını sağlar. Öncelikle yabancı cismin ne olduğu ve nerede bulunduğunu belirlemek adına Bilgisayarlı Röntgen (CR) çekimi yapılır. cismin belirlenmesi sonucu ile kusturmak ya da cerrahi operasyon olası tedavi yöntemleri arasındadır. 

 

 

 

Ankara Acil Veteriner gerektiren durumlarda sizin ve çocuklarımızın yanındayız. 

Diğer Hizmetlerimiz