7 GÜN
24 SAAT
Bize Ulaşın
İletişime Geç Online Soru Sor

Kedimi, Köpeğimi Kısırlaştırmalı mıyım? Kısırlaştırma Ücreti nedir?

Kedi ve köpek gibi evcil dostlarımızın ileri yaşlardaki sağlıkları için kısırlaştırılmaları tüm veteriner hekimler tarafından onaylanmaktadır. Kısırlaştırma ücreti öğrenmek ve randevu almak için lütfen arayınız.

0312 481 30 80

Neden kısırlaştırmalıyız?

* Üremelerini kontrol altına almak,
* Sağlıklarını korumak,
* Sosyal sorunları, davranış problemlerini önlemek.

Testis kanseri: Erkek köpek ve kedi kısırlaştırma işleminde erkek yumurtalıkları tamamen alındığı için ileri yaşlarda testis kanseri yaşama şansı sıfırlanır.

Prostat kanseri: Erkek kedi ve köpeklerde ileri yaşlarda çok büyük problemler yaratan prostat büyümesi, idrar yolu enfeksiyonları, ağrılı işeme ve idrar kaçırma gibi ihtimalleri ortadan kaldırır.

Rahim Tümörü: Kedi ve köpek kısırlaştırma operasyonu ile dişilerde ileri yaşlarda oldukça fazla görülen rahim tümörlerini ortadan kaldırır. Sonradan tedavisi ve operasyonu çok zorlaştırması sebebi ile genç yaşlarda kısırlaştırıp bu sağlık problemlerini ortadan kaldırmakta fayda vardır.

Köpek Kısırlaştırma Fiyatları

Kızgınlık Öncesi Akıntıları: Özellikle dişi köpeklerde görülen kızgınlık öncesi kanamalı akıntıları kısırlaştırmasayesinde görülmemektedir. Bu sayede pis kokulardan ve bu akıntılardan kurtulmuş oluyorsunuz.

İdrar ile işaretleme: Dişi ve erkek köpeklerde bazen de kedilerde kısırlaştırma operasyonu sonrasında koku bırakma son bulur.

Evden kaçma (dolayısı ile kavgalar, araç çarpmaları, yüksekten düşmeler): Evden kaçma basit gibi görünen fakat en hayati konulardan biridir. Kaybolma tehlikesinin yanında özellikle erkeklerde dişi arayışına girdiklerinden köpeklerde araç çarpmaları, kedilerde yüksekten düşmeler görülür. Bu gibi tehlike yaratan durumları kısırlaştırma operasyonu sayesinde engelleyebilirsiniz.

Ev çevresine kedi köpek toplama: Dişi kedi, köpek sahiplerinin korkulu rüyası olan kızgınlık zamanı evin çevresine erkek kedi, köpek toplanmasıdır. Kısırlaştırma sonrası bu gibi problemler de ortadan kalkacaktır.

Sosyal sorunlar: Kızgınlığa girmiş bir dişi köpek ile parkta gezmek eziyettir çünkü çevrenizdeki bütün erkek köpekler yayılan kokular sebebiyle çiftleşme amacına gireceklerdir.

Kısırlaştırma ücreti hakkında bulunduğunuz ilin Veteriner Hekimleri Odası ücret tarifesine bakabilir ya da çevrenizdeki güvenilir veteriner kliniklerini arayabilirsiniz.

Bizim kliniğimizde kedi köpek kısırlaştırma ücretleri‘ne 1 gecelik mecburi konaklaması, 5 gün boyunca alacağı antibiyotik ve vitamin enjeksiyonları, gerektirir ise yakalık ve dikiş alma işlemleri dahildir.

Dişi kedi ve köpek kısırlaştırma ücreti genel olarak erkek köpek ve kedi kısırlaştırma ücretlerinden daha yüksek fiyatlıdır.