7 GÜN
24 SAAT
Bize Ulaşın
İletişime Geç Online Soru Sor
SORU:

Merhabalar. Kedim kızgınlık döneminde ve bugün balkonda 1 2 kediyle boğuştular sonrasında kaçarak eve geldi ancak aksıyor ve sağ bacağına dokundurtmuy

CEVAP:

Ufaklığın bahsettiğiniz bölgesinde bir diş, ısırık izi var mı? En önemli ayrıntı budur. Kedi kavgaları sırasında deri ve altındaki dokularda ciddi yaralanmalar şekillenebiliyor. Sonucunda bölgesel enfeksiyonlar oluşabiliyor. Farkedilmez ve zamanında tedavi başlanmaz ise enfeksiyon bedene yayılabiliyor. Eğer bahsettiğimiz gibi bir kedi ısırığı yarası bulunmuyor ise şimdilik korkmanıza gerek yoktur.

Tüm bunlara ek olarak kedi ve köpek kavgalarında düşünmemiz gereken Kuduz Aşısı var tabii. Kedinizin kuduz aşısı yok hiç vakit kaybetmemenizi öneririz.

Kızgınlık dönemi maalesef çocuklarımızın en büyük problemi olmuş durumda :) Tavsiyemiz benzer olayların yaşanılmaması adına ya evinize demir korumalar yaptırmanız ya da en kısa zamanda kısırlaştırmanız olur. Hem de bu sayede ileri yaşlarında ihtimali bulunan hastalıkları önlemiş olacaksınız. 

Şimdiden geçmiş olsun :)

Buradaki cevapların tedavi ya da teşhis amacı yoktur. Eğer acil bir durum söz konusu ise veterineriniz ile görülebilir ya da kliniğimizi arayabilirsiniz.